Fethiye Hakkında


ÖLÜDENİZ
Yani bir soluk güzellik keser , göz görür açıklamak için yeterli kelime değildir , yoktur . Çam ormanları , yüksek dağların yeşil 14km'lik tarafından inanmak giden yol boyunca , bir anda hiç bitmeyecek olabilir , büyük bir mavi dünyada kestiremediğiniz kavşak , gitmek için tüm görkemiyle miktarını azalan edildi .Uzun kumlu plajı ile turkuaz rengi denizi , Belceğiz koyu Ölüdeniz'in kanatları sanki sizi karşılıyor uzanıyor . Hayranlık kalanı ayrıldığında , bu olağanüstü doğa harikası , heyecan , imkansız , inanılmaz bir görüntü ile yerde bir açıklama yüzü gerekir. O yılın her mevsiminde sessiz cazibesini tutmak istedi ve dalga bu körfezin adı verilir ve sanki Yayın yatıyordu yüzyılda , belki de bu yüzden ÖLÜDENİZ olduğunu

SAKLIKENT
Otoyol Fethiye-Antalya ve biraz iç , Gizli City eteklerinde bulunan Akdağ kayalar, doğal güzellikleri görmek gerekir .
Yüzyıllar boyunca , kar suyu tam anlamıyla uzun süre unutmayacağım alabalık taze tat vermek yemek derin ve uzun bir kanyon boyunca ve hemen su fışkırırcasına kaya bir nehre akan başladı .
Fethiye'ye 50 km , araba ile köy Kayadibi günlük geziler ya da gezileri yakınında , Özel Saklıkent gidebilirsiniz .

ÇALIŞ SAHİLİ
Fethiye tatil ve eğlence merkezinin 4 km kuzeyinde bir önem taşımaktadır. Kilometre uzunluğundaki kumsalı , pırıl pırıl denizi ve Çalış romantik günbatımı plaj , anılarınızı ayrı bir güzellik katacak .

KAYAKÖY
Tarih 3000 v ulaşabilir . Chr . Years tarih Kayaköy M.Ö4.yy ' kaya mezarları ve lahit bir gelen . Bir hayalet kasaba görünümü Osmanlı'nın son döneminde Yunanlılar tarafından yerleşmiş bir şehir , yine doğal nedenlerle tahrip edilmiş boş binalar ve üst kapaklarının ahşap parçaları ile Batı Trakya Türklerinin bir sonucu olarak alışverişinde döndü oldu.
Terk edilmiş şehir ve peyzaj Her değildir 50m2 daha büyük ve bodrum konut bulunmaktadır.Konutların ve sarnıçlar 350-400 sayısız şapel çatı yağmur suyu için , iki katlı , altı katlı bir giriş alt katlarda olarak kullanılan , ışık için birbirleriyle daha önce kapalı değil kilise , bir okul binası ve bir gümrük ev ve yer altında iki büyük görülmeye değer toplanan dağınık .

PATARA
Antalya , Fethiye yolu üzerinde , Kalkan 11 km'lik Patara saptırma tecrübesi ile , geçtikten . Takip etmek bu yolu asfalt yoldan 6 km gitmeli ise, sağdaki yerleşim alanına girin ve misafirhanede bıraktı. Plansız gelişim için en önemli özelliği , antik kentin kalıntıları içinde sıkışıp edilecek .
Aynı yüzyılın oluşan şehir Gebekumu'nda olduğu gibi Patara kum . Taş , temiz denizi ve taş bir tür mikroorganizmanın ürünü üreten yedik. Bunu önlemek için kum rüzgar taşıma , tek akasya zamkı karışımlarıdır bölge.

12 ADALAR
Fethiye limanının Körfezi'nden kuzey Ritter batısnda ada batı ve her gün ziyaret , günlük tekne gezileri yapabilirsiniz bu adaların yumağını . Kızılada , Delikli İzlanda, Yassıcalar , Tersane İzlanda, İzlanda Domuz ve turistik Göbün Koyu bir kaç . Adalar , Hamam ziyareti sırasında , kalıntıları arasında denizin bugün altında bulunan koyda , bir Bizans manastırı , kısa bir yürüyüşten sonra Yavansu Lydas'ı tepe , iskele ve tekne gezileri eski şehri dolaşmaya , soğumasını bekleyin balık festivali çekmek Göbün adalar sadece birkaç maceracı hayatı vardır.

DALYAN
Köyceğiz Gölü'nün Dalyan , doğanın bir mucizesi güney-batı kıyısında yer alır. Bakir sizleri bekliyor 5.000 yıllık geçmişine rağmen . Birçok ünlü turizm merkezine , Dalyan yakın olsa da, bozulmamış bugün gelip nasıl merak ediyor olabilirsiniz. Ana yoldan 12 kilometre uzaklıktaki varlığı Yani günümüze kadar doğal haliyle kalması olabilirdi " Saklı cennet" olmasıdır . Dalyan, şehrin küçük bir kasaba güzellik faiz . Yaklaşık beş bin nüfusu . Burada yaşayan yabancıların çok sayıda .